Hlavní tým

Mezinárodní utkání v Praze skončilo nerozhodně!

03 Říj 2021

V neděli 3. října se konal svátek fotbalu, jelikož do hlavního města Prahy zavítala reprezentace Kazachstánu do 19 let a přijali pozvání k přátelskému utkání s naší akademií. Pro naše borce to byla velká příležitost změřit síly s nejlepšími hráči z Kazachstánu, který je téměř 35 krát větší než Česká republika, kde naše akademie sídlí. Utkání se odehrálo na kraji Prahy v Čakovicích, kde na nás čekal perfektně připravený trávník a mnoho fanoušků. Reprezentace Kazachstánu čeká v následujících dnech kvalifikace na Mistrovství Evropy a s sebou tedy přivezli nejlepší hráče, které v zemi mají, navíc jejich počet byl minimálně na dvě jedenáctky. Pro naše kluky to bylo náročnější, jelikož si museli den předtím plnit povinnosti v rámci celoroční soutěže, kterou hrajeme.

K výkopu došlo přesně v 16:00 a již od první minuty bylo vidět, že tento zápas nebude jako ty, které absolvujeme každý víkend. Soupeř byl na výborné úrovni takticky, technicky a především fyzicky. Snad poprvé se stalo, že jsme měli méně naběháno než soupeř. Žádné nakopávané balóny za obranu, ale přihrávky po zemi a hodně pohybu, s tím se v naší soutěži nesetkáme. Hrál se fotbal nahoru dolu a divák se opravdu nenudil. V 31. minutě došlo k otevření skóre, kdy se ke střele dostal Khrolenok a rozvlnil síť hostí. Zápas byl od té doby vyrovnaný, ale bohužel jsme těsně před koncem poločasu dostali gól tzv. do šatny, kdy hostující útočník dokázal po krásném pasu ze středu propálit našeho gólmana. Do kabin jsme šli za stavu 1:1.

Do druhé půle poslal trenér reprezentace 11 čerstvých hráčů, kteří se samozřejmě chtěli předvést a zabojovat o místo v základní sestavě, která se představí 6.10 v Ostravě proti české reprezentaci do 19-ti let. Trenér Zakhovailo však žádnou změnu neudělal a naši borci pokračovali ve stejné sestavě jako v první půli. Začátek druhého poločasu nás nezachytil v nejlepší formě, jelikož v 47. minutě jsme hloupě faulovali na rohu velkého vápna a hosté se dokázali prosadit z trestného kopu. Od té doby byl zápas opět vyrovnaný a šance byli vidět na obou stranách. Až do 64. minuty, kdy po chybě ve středu hřiště jsme čelili protiútoku, který reprezentanti dokázali proměnit a zvýšit jejich náskok na 1:3.

Kluci to nechtěli vzdát a trenér je hnal za vyrovnáním. V tu chvíli jsme naopak my byli týmem, který udával takt hry a do soupeřova vápna lítal jeden nebezpečný centr za druhým. Ke snížení došlo v 87. minutě, kdy se ve vápně dokázal nejlépe zorientovat Nazarenko a míč poslal krásnou hlavičkou za záda hostujícího brankáře. V tu chvíli zbývalo pouze pár minut do konce zápasu včetně nastavení a cíl byl jasný, vyrovnat nebo dokonce vyhrát. Mladí kazaši se však nedali a svůj styl fotbalu přizpůsobili dané situaci, tudíž přitvrdili. Agresivnější hra soupeře nám znepříjemnila situaci a vyrovnání bylo o to těžší. Zápas se chýlil ke konci, ale v 90. minutě došlo k závaru ve velkém vápně soupeře. Domácí Shelest se dostal ke střele, kterou rukou zneškodil jeden z kazažských obránců – penalta! Míč si vzal sebevědomý Bessonov a bez mrknutí oka proměnil. Po proměněné penaltě si rozhodčí vzal píšťalku do pusy a ukončil zápas. V tu chvíli bylo skóre na světelné tabuli 3:3.

Především chceme poděkovat reprezentaci Kazachstánu do 19-ti let a trenéru Kuznetsovi, kteří nás poctili svou návštěvou a umožnili nám sehrát kvalitní utkání v rámci fair-play. Zápas s naší akademií pro ně byl dobrým testem před jejich kvalifikačním utkáním v Ostravě a doufáme, že se jim pobyt v našem hlavním městě líbil. Trenér naší akademie celý zápas hodnotil pozitivně a slíbil klukům rozbor u videa, aby se neopakovaly chyby, díky kterým jsme dostali tři branky.

Mezinárodní Svaz Mládeže (MSM Football Academy)  – Kazachstán U19  3:3 (1:2)

PŘEDLOŽTE ŽÁDOST

Prosím vyplňte následující formulář a náš koordinátor se vám ozve do 2 pracovních dní a zodpoví všechny vaše dotazy.

NEJVĚTŠÍ RIVAL PORAŽEN A STÁLE JSME NA PRŮBĚŽNÉM PRVNÍM MÍSTĚ V 1.B TŘÍDĚ!

03 Říj 2021

V rámci 10. kola 1.B třídy jsme narazili na TJ Spoje Praha, kteří jsou naším největším rivalem. Tým, který taktéž hraje s několika talentovanými cizin ...

V Čakovicích jsme nezaváhali a přivážíme další 3 body!

03 Říj 2021

Sobotní dopoledne jsme se vydali do pražských Čakovic, kde jsme hráli s místním klubem. Shodou okolností jsme zde byli již minulý týden, kdy jsme sehr ...